Разом за Україну (Uniting for Ukraine)

Разом за Україну

21-го Квітня 2022 р. Президент Байден анонсував Разом за Україну – нову спрощену процедуру, яка надає українським громадянам, які втекли від неспровокованої загарбницької війни Росії, можливість приїхати до Сполучених Штатів. Це є ключовим кроком до виконання обіцянки Президента приймати українців, які рятуються від російського вторгнення в Україну.

Разом за Україну засновано на потужній гуманітарній допомозі, яку надає уряд США, на додаток до щедрих зусиль країн Європи, які приймають мільйони громадян України та інших переміщених осіб.

Примітка: ця веб-сторінка буде оновлюватися, коли надійде додаткова інформація.

ЯК ПОДАТИ ЗАЯВКУ

Разом за Україну надає переміщеним громадянам України та їхнім найближчим родичам, які перебувають за межами США, можливість приїхати до Сполучених Штатів на строк до двох років. Громадяни України, які беруть участь у програмі Разом за Україну, повинні мати спонсора у США, який згоден надавати їм фінансову підтримку на час їхнього перебування у США.

Першим кроком у процесі Разом за Україну є подання спонсором із США форми I-134 «Декларація про фінансову підтримку» до Служби громадянства та імміграції США. Потім спонсор повинен буде пройти перевірку анкетних даних як засіб захисту від експлуатації та насильства, а також гарантувати, що він може фінансово підтримувати людину (осіб), яку він згоден спонсорувати.

Громадянам України, які перебувають у наземних пунктах в’їзду до США без чинної візи або без попереднього дозволу на в’їзд до Сполучених Штатів за програмою Разом за Україну, може бути відмовлено у в’їзді та запропоновано подати заявку в рамках цієї програми.

Для отримання додаткової інформації про те, як подати заявку, кваліфікаційні вимоги та чого очікувати після подання форми I-134, відвідайте веб-сайти Служби громадянства та імміграції США та Державного департаменту.

Огляд спрощеної процедури

«Разом за Україну» надає громадянам України та їхнім найближчим родичам, які перебувають за межами Сполучених Штатів, можливість приїхати до Сполучених Штатів та тимчасово залишитися зі статусом “Гуманітарний Пароль” на строк до двох років. Громадяни України, які беруть участь у програмі «Разом за Україну», повинні мати спонсора у США, який згоден надавати їм фінансову підтримку на час їхнього перебування у США. Процес починається, коли спонсор подає форму I-134 – Декларацію про фінансову підтримку до Служби Громадянства та Імміграції США (USCIS), що містить інформацію як про спонсора, так і про українського бенефіціара. Громадяни України, чия заява відповідає вимогам програми, отримують дозвіл на в’їзд безпосередньо до Сполучених Штатів та подають на статус “Гуманітарний Пароль” у пунктах в’їзду.

Критерії участі у процесі

Претенденти мають право на участь у процесі, якщо вони:

  • Проживали в Україні безпосередньо перед російським вторгненням (до 11 лютого 2022 р.) та були переміщені внаслідок вторгнення;
  • Є громадянами України та мають дійсний український паспорт (або дитина вписана до паспорта одного з батьків) або є найближчим родичем громадянина України, який подає заяву за програмою «Разом за Україну»;
  • Мають спонсора, який подав Форму I-134-Декларацію про фінансову підтримку від свого імені, яка була підтверджена USCIS;
  • Мають у наявності свідоцтва про необхідну вакцинацію та відповідають іншим вимогам громадської охорони здоров’я, а також;
  • Пройшли біометричні та біографічні перевірки анкетних даних.

Примітка. Щоб мати право на участь у цьому процесі, діти віком до 18 років повинні подорожувати до Сполучених Штатів під опікою одного з батьків або законного опікуна.

Крок 1: Фінансова підтримка 

Особи, які беруть участь у «Разом за Україну», повинні мати фінансову підтримку спонсора у США. Спонсор із США має подати форму I-134 «Декларація про фінансову підтримку» в USCIS через онлайн-портал myUSCIS, щоб ініціювати процес «Разом за Україну».

Після цього спонсор пройде перевірку урядом США щодо гарантії захисту від експлуатації та жорстокого ставлення, а також щодо гарантій фінансової підтримки спонсорованої особи. Фінансові спонсори повинні бути перевірені та визнані відповідним для програми урядом США, перш ніж український претендент може просунутися у цьому процесі.

Крок 2. Відправлення біографічних даних у myUSCIS.

Як тільки спонсор продемонструє достатню фінансову підтримку і буде схвалений урядом США, український бенефіціар отримає електронного листа від USCIS про те, як створити обліковий запис у myUSCIS, та інструкції щодо наступних кроків. Український бенефіціар повинен буде підтвердити свою біографічну інформацію в myUSCIS та підтвердити виконання зазначених вимог.

Крок 3: Задоволення вимог щодо вакцинації.

В рамках підтвердження відповідності вимогам програми у своєму обліковому записі myUSCIS особи, які вимагають дозволу на в’їзд до Сполучених Штатів у рамках процесу «Разом за Україну», мають підтвердити попередню вакцинацію проти кіру, поліомієліту та COVID-19. Якщо раніше особи не були вакциновані, їм потрібно буде отримати першу дозу необхідних вакцин до отримання дозволу на в’їзд до Сполучених Штатів.

Крок 4: Дозвіл на в’їзд до США.

Після задоволення зазначених вимог, громадяни України отримають повідомлення на свій обліковий запис myUSCIS, що підтверджує, що вони мають право на в’їзд до Сполучених Штатів для набуття статусу “Гуманітарний Пароль”. У разі отримання, цей дозвіл є дійсним протягом 90 днів, і громадяни України несуть відповідальність за безпеку своєї подорожі повітрям до Сполучених Штатів. Громадяни України повинні будуть виконати інші вимоги CDC щодо в’їзду до США, включаючи тестування на COVID-19 перед від’їздом.

Крок 5: Запит на отримання статусу “Гуманітарний Пароль” при в’їзді до США. 

Після прибуття до пункту в’їзду, прибулі будуть проходити перевірку Митною та Прикордонною службою США (CBP) та їх справи розглядатимуться на надання статусу “Гуманітарного Паролю” строком до двох років, тоді ж можуть бути поставлені умови для набуття статусу “Гуманітарного Пароля”. Усі особи віком від двох років та старші повинні пройти медичний огляд на туберкульоз, включаючи тест IGRA протягом двох тижнів після прибуття до Сполучених Штатів.

В рамках програми «Разом за Україну» громадяни України проходитимуть додаткову перевірку, у тому числі біометричну перевірку. Якщо за результатами перевірки буде встановлено, що особа становить загрозу національній або громадській безпеці, справу буде передано до Імміграційної та Митної служби США (ICE).

Громадянам України, які перебувають у наземних пунктах в’їзду до США без чинної візи або без попереднього дозволу на в’їзд до Сполучених Штатів за програмою «Разом за Україну», може бути відмовлено у в’їзді, і вони можуть подати заявку в рамках цієї програми.

 

Крок 6: Підтвердження статусу Гуманітарного Паролю.

Якщо відповідно до цього процесу надається статус “Гуманітарного Паролю”, особи, які отримали статус, як правило, мають право на в’їзд та проживання у Сполучених Штатах на строк до двох років, а також мають право подати заяву на отримання дозволу на роботу, заповнивши форму I -765 “Заявка на дозвіл на роботу” в USCIS.

 

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Що таке «Разом за Україну»?

«Разом за Україну» — це інноваційний підхід щодо  організації безпечного та впорядкованого процесу для переміщених громадян України, які постраждали від вторгнення Росії до України. Заявки Громадян України, які мають спонсора у США, можуть бути розглянуті на предмет надання статусу “Гуманітарного Паролю”на строк до двох рокі у кожному конкретному випадку. Після отримання статусу “Гуманітарного Паролю”, Громадяни України мають право подати заяву на отримання дозволу на роботу у Сполучених Штатах.  

Чому Сполучені Штати створюють процес для в’їзду Українців до США?

В результаті не спровокованого повномасштабного вторгнення російських військових в Україну і агресії, що триває, мільйони українців були змушені покинути свої будинки. Адміністрація Байдена-Харріс готова прийняти 100 000 українців та інших осіб, які рятуються від російської агресії. Щоб виконати це зобов’язання, Адміністрація має намір використати весь спектр законних шляхів в’їзду до Сполучених Штатів, включаючи нові процеси, такі як «Разом за Україну», та існуючі можливості, такі як імміграційні та неімміграційні візи та оформлення переселення біженців.

Що таке «Гуманітарний Пароль»?

Закон про Імміграцію та Громадянство наділяє Міністра Внутрішньої Безпеки дискреційними повноваженнями на надання статусу “Гуманітарний Пароль” негромадянам США з «невідкладних гуманітарних причин або у разі значної суспільної користі».

Особи, які отримали Гуманітарний пароль за програмою «Разом за Україну», як правило, отримають право на проживання в США на строк до двох років та на подання заяви на отримання дозволу на роботу.

Чи маю я право брати участь у програмі «Разом за Україну»?

Щоб мати право на участь у програмі, Громадяни України були повинні проживати в Україні станом на 11 лютого 2022 року, мати у наявності спонсора у Сполучених Штатах, мати свідоцтво про обов’язкові щеплення та виконувати інші вимоги громадської охорони здоров’я, а також пройти біометричний та біографічний скринінг та перевірку анкетних даних. Громадянам України, які отримали дозвіл за програмою, буде дозволено виїжджати до Сполучених Штатів для розгляду питання про “Гуманітарний Пароль” у кожному конкретному випадку терміном до двох років. Після отримання Гуманітарного Паролю Громадяни України зможуть подати заяву на отримання дозволу на роботу.

Як довго я можу залишатись у США за програмою «Разом за Україну»?

Особи, які отримали статус “Гуманітарний Пароль” відповідно до цього процесу, одержують його на строк до двох років.

Як мені приїхати до Сполучених Штатів?

Особи, що пройшли початковий відбір, перевірку та перевірку анкетних даних, отримають дозвіл на в’їзд до Сполучених Штатів, дійсний протягом 90 днів. Отримавши дозвіл, вони відповідатимуть за організацію та фінансування своєї поїздки до Сполучених Штатів. З цим дозволом вони зможуть забронювати власні комерційні авіаперельоти безпосередньо з Європи до Сполучених Штатів. Особи, що подорожують до Сполучених Штатів, повинні мати чинний паспорт або, якщо дитина не має власного паспорта, повинні бути включені до паспорта батьків та дотримуватись вимог до поїздок, викладених Центрами з Контролю та Профілактики захворювань (CDC), у тому числі попередньо-в’їзне тестування на COVID-19.

Яка роль фінансового спонсора?

Громадяни України повинні мати фінансову підтримку в США. Спонсори ініціюють процес «Разом за Україну», заповнивши форму I-134 «Декларація про фінансову підтримку» та надавши інформацію про себе та українського претендента. Спонсори підлягатимуть перевірці з боку уряду США, щоб гарантувати їх фінансову спроможність та запобігти потенційної експлуатації.

Громадянин України, який звертається за дозволом на в’їзд до Сполучених Штатів з метою отримання “Гуманітарного Паролю”, повинен отримувати фінансову підтримку від особи, яка проживає в США, включаючи представників неурядових організацій. Кожен спонсор має пройти перевірку безпеки та перевірку біографічних даних та продемонструвати достатні фінансові ресурси, аби «приймати та підтримувати» спонсорованих громадян України.

Чи можу я працювати, коли приїду до США?

Так, особи, які отримали статус “Гуманітарного Паролю” у Сполучених Штатах, можуть запросити дозвіл на роботу, заповнивши форму I-765 «Заява про дозвіл на роботу» у Службі Громадянства та Імміграції США.

Для отримання додаткової інформації щодо дозволу на роботу в США, відвідайте веб-сайт: https://www.uscis.gov/i-765.

Як подати заявку на участь у програмі «Разом за Україну»?

Спонсор – фізична особа, яка проживає в США, включаючи представників неурядових організацій – має спочатку подати форму I-13, “Декларацію про фінансову підтримку” до Служби Громадянства та Імміграції США (USCIS) через онлайн-портал myUSCIS. Спонсори також мають заповнити інформацію про українського претендента, якого вони мають намір спонсорувати. Як тільки кандидатуру спонсора буде підтверджено USCIS, український претендент отримає повідомлення від USCIS про наступні кроки в процесі отримання дозволу на в’їзд до Сполучених Штатів та клопотання про надання статусу “Гуманітарного Паролю”.

Чи проходитимуть українці перевірку перед приїздом до США?

В рамках цього процесу уряд США перевірятиме біографічні та біометричні дані прибулих, щодо даних осіб буде проведено перевірку з баз міжвідомчих розвідувальних, правоохоронних та контртерористичних служб. Ті, хто не пройдуть перевірку анкетних даних, проведену за кордоном, не будуть допущені до в’їзду до Сполучених Штатів.

Після прибуття до пункту в’їзду, Митна та Прикордонна Служба США (CBP) проведе додаткову перевірку біометричних даних. Якщо за результатами перевірки буде встановлено, що особа має загрозу для національної або громадської безпеки, справу буде передано до Імміграційної та Митної служби США (ICE).

Чи потрібна вакцинація?

Особи, які хочуть отримати дозвіл на в’їзд до Сполучених Штатів у рамках програми «Разом за Україну», мають підтвердити наявність вакцинацій проти кіру, поліомієліту, та COVID-19. Особи, які раніше не вакциновані, повинні будуть отримати першу дозу необхідних вакцин до отримання дозволу на в’їзд до Сполучених Штатів. Крім того, всі особи віком двох років і старші, повинні будуть пройти медичне обстеження на туберкульоз, включаючи тест на вивільнення гамма-інтерферону (IGRA) протягом двох тижнів після прибуття до Сполучених Штатів. Громадяни України повинні будуть дотримуватись інших вимог щодо в’їзду, викладених Центрами з Контролю та Профілактики захворювань (CDC), включаючи тестування на COVID-19 перед від’їздом.

Чи мають громадяни України перебувати у певному місці, щоб подати заявку на участь у програмі «Разом за Україну»?

Цей процес спрямований на підтримку українців, які нещодавно були переміщені внаслідок російського вторгнення і які втекли з України після 11 лютого 2022 року. Ми очікуємо, що більшість українців, які мають право на участь, будуть у сусідніх країнах чи інших державах ЄС. Проте громадяни України в інших місцях також мають право на участь у програмі «Разом за Україну».

Скільки громадян України отримають право на участь у програмі «Разом за Україну»?

Кількість громадян України, які потенційно мають право на участь у програмі «Разом за Україну», визначатиметься рівнем підтримки, яку можуть надати спонсори із США. Тому ми не можемо оцінити певну кількість потенційних українських претендентів.

На підтримку зобов’язань президента Байдена надати законні шляхи переміщеним українцям у результаті російського вторгнення в Україну, уряд США прийме вітання 100 000 українців та інших, які рятуються від російської агресії. Ми виконаємо це зобов’язання за допомогою повного спектру правових шляхів, включаючи «Гуманітарний Пароль», еміграційні та нееміграційні візи, програму прийому біженців у США та нові процеси, такі як «Разом за Україну».

Скільки часу триватиме процес?

Ми очікуємо, що процес буде досить швидким, але DHS не може точно сказати скільки часу він займе.

Чи мають право на участь у програмі «Разом за Україну» українські діти, які хочуть приїхати до Сполучених Штатів без батьків чи законної опіки?

Не зараз. Відповідно до Закону та до продовження Закону про Захист Жертв Торгівлі Людьми від 2008 (TVPRA), будь-яка дитина віком до 18 років, яку не супроводжують батьки чи законний опікун, як правило, повинна бути передана до Міністерства Охорони Здоров’я та Соціальних служб (HHS) для перевірки чи не є вона жертвою експлуатації та/або жорстокого поводження. Спонсори дітей підлягають перевірці до возз’єднання з дитиною. Як наслідок, діти, які подорожують самостійно або разом із дорослими, які не є батьками чи опікунами, наразі не мають права на цю процедуру. Ми працюємо над створенням інших механізмів, щоб дозволити подорожувати вразливим дітям та особам, які доглядають за ними, з відповідними гарантіями.

Що буде з українцями, які прибудуть на південно-західний кордон?

З 25 квітня 2022 року громадянам України, які перебувають у сухопутних пунктах в’їзду на південно-західному кордоні США без чинної візи або без попереднього дозволу на в’їзд до Сполучених Штатів через програму «Разом за Україну», може бути відмовлено у в’їзді та запропоновано подати заяву в рамках цієї програми. 

Advertisement